Aktualności
Poprzedni Następny
Powrót

Sztuka dla Widzów 2015 Wrocław i Warszawa

Sztuka dla Widzów 2015

Wrocław, 23 - 24 listopada 2015
Warszawa, 14-15 grudnia 2015
 

Dni otwarte z audience development, w tym roku pod hasłem: PUBLICZNOŚĆ, CZYLI KTO?
PRAKTYCZNIE. AKTYWNIE. ZASKAKUJĄCO. Z dużą domieszką DOBREJ ZABAWY

 

Podczas naszej pracy z instytucjami i organizacjami kultury dużo uwagi poświęcamy poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie “kto jest waszą publicznością?”. Nie dajemy się zbyć powierzchowną - i nie zawsze też prawdziwą - informacją nt. frekwencji. Pytamy dalej. O to, co kryje się za danymi liczbowymi, o powody, dla których ludzie się nie angażują, dlaczego wracają, jak często wracają, dla-czego nie wracają, czy przychodzą z rodzinami, a może ze znajomymi, co robią jak nie ma ich w danej instytucji, co jest dla nich ważne, co lubią, co uprzykrza im życie, itd.

Namawiamy do tego, żeby popatrzeć na publiczność trochę inaczej niż tylko w podziale wieko-wym, inaczej niż w kategoriach “dzieci”, “młodzież”, “dorośli”, “seniorzy”.

Namawiamy do tego, żeby przyjrzeć się uczestnictwu (lub też jego braku) z perspektywy potrzeb, motywów, zachowań i zainteresowań. Do tego, żeby strategię, a co za tym idzie, także ofertę insty-tucji budować w oparciu o segmentację. A także do tego, żeby wciąż pytać, zbierać wiedzę nt. publiczności stałej i dociekać dlaczego niektórzy omijają instytucje (wszystkie, albo tylko tę kon-kretną) szerokim łukiem. Pytać standardowo, ale też wciąż poszukiwać nowych narzędzi, które badając animują, animując nie tylko pozwalają na lepsze poznanie, ale też budują relacje z publicznością. Namawiamy też, żeby w oparciu o segmentację prowadzić działania komunikacyjne - zarówno w kwestii doboru języka, jak i narzędzi marketingowych.

I o tym właśnie będzie grudniowa Sztuka dla Widzów 2015 - Dni Otwarte z Audience Development.

W tym roku zapraszamy Was do udziału w eksperymencie. Zgodnie z założeniem, iż najlepiej uczymy się w praktyce - robiąc, a nie tylko słuchając o tym jak można coś zrobić.


Udział w Dniach Otwartych Sztuka dla Widzów 2015 będzie bezpłatny.
 

Projekt finansuje  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, m.st. Warszawa oraz ESK Wrocław 2016
 

Program Wrocław

Program Warszawa

 

 

 

To długofalowy, dynamiczny i całościowo zintegrowany proces stawiający WIDZA w centrum codziennych działań całej organizacji. Ważna jest zarówno dbałość o dotychczasową publiczność, jak i świadome docieranie do nowej. >>>